Yeni Ürünler

Sizin için Seçtiklerimiz

Stor Perde Nedir?

 

Stor perde, özel kumaşının bir mekanizma yardımı ile üstte bulunan boruya sarılarak çalışması ile yukarı/aşağı yönde çalışan perdedir.

Kumaş

Fon perdelerin kumaşından farklı olarak, stor kumaşları, ham kumaşa özel apre uygulanarak, üstteki boruya problemsiz olarak sarılabilecek hale getirilen kumaşlardır. Farklı ipliklerle, farklı inceliklerde, farklı dokuma sıklıklarında, farklı apre uygulamaları ile bu kumaşlar çeşitlilik gösterir. Bu kumaşlar genel olarak şu başlıklar altında toplanır ve ışık geçirgenlikleri farklıdır :

 

          Opak

    Karartma (Blackout) Kumaş  

Tül

     

      Güneş Kırıcı (Sunscreen) 

  

 

Çalışma Sistemi

Ölçüye göre kesilmiş stor kumaşı üst tarafta bulunan alüminyum boruya takılır. Üstteki alüminyum boru, onu döndürecek bir mekanizmaya bağlıdır. (Alüminyum boru iki yandan aparat yardımı ile montaj profiline bağlıdır.) Mekanizma çalıştırıldıkça boru döner ve kumaş yukarı/aşağı hareket ederek içeri ışık alınır veya ışık engellenir.

Farklı mekanizma tipleri vardır. Bunlar:

   Zincirli

       

  Yavaş yaylı (çek bırak) 

       

           Motorlu

 (uzaktan Kumandalı) 

                                    

 

Yüzeye Montaj

Tavana /duvara, kornişe, pencere çerçevesine montajı yapılabilir. Montaj profiline takılan portraylar yardımı ile sabitlenir. Kornişe takılması tercih edildiğinde, ek aparat yardımı ile kornişi delmeden stor perdenin montajı yapılabilir. 

  

Perde Montajı

Sitemizden satın alınan ürünler yüzeye montaja hazır halde gönderilir. Herhangi bir parça birleştirme montajı gerektirmez. 

Temizlik

Stor perdeler kalem, çay, kahve gibi lekelenmeler olmadığı sürece, kirlenmez. Sık kullanılmayan perdenizin tozunu nemli bir bez yardımı ile veya süpürgenizle (düşük güçteyken) alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünün pamuk oranına bağlı olarak, hafif mutfak deterjanı kullanarak hafif gıda lekelerini temizleyebilirsiniz.  

Garanti

Kumaşlarımız ve plastik/alüminyum parçalar en yüksek kalitedir. Ürünlerimiz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantimiz altındadır.